Menu

Stilling2. division • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Marienlyst 3 2 1 0 7
2 Greve 3 1 1 1 4
3 FC Sydvest 05 Tønder 3 1 1 1 4
4 Dalum IF 3 1 1 1 4
5 Kolding IF 3 1 0 2 3
6 Næsby 3 1 0 2 3
7 FC Svendborg 3 0 2 1 2
8 Middelfart 3 1 2 0 -7
Klubbens kampe
August 2016
24.
onsdag
18.00
SUB Sønderborg
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Sundsmarkcenter
Tønder SF
Sundsmarkcenter
24.
onsdag
19.00
FC Sydvest
Omkl. 6
Herrer
Superveteran
Superveteraner /11 - Forår/Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Bov IF
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
24.
onsdag
19.15
Højer IF
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C/8 (00/01) - Efterår • Pulje 1
Marskhallen
Tønder SF
Marskhallen
25.
torsdag
18.00
Rødekro IF
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Fladhøj Idrætscenter
Tønder SF
Fladhøj Idrætscenter
25.
torsdag
18.00
Højer/Tønder
Omkl. 1
Kvinder
U15
U15/U16 Piger C/8 (01/02) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Egen UI (U16)
Omkl. 7
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
25.
torsdag
18.30
FC Sydvest
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 81
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Aabenraa BK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
25.
torsdag
18.35
Møgeltønder UIF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Skærbæk Fritidscenter
Tønder SF
Skærbæk Fritidscenter
25.
torsdag
19.00
Højer/Tønder
Omkl. 1
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 825
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 4
Dybbøl IU
Omkl. 8
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 4
25.
torsdag
19.10
Tønder SF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Skærbæk Fritidscenter
Team Vest
Skærbæk Fritidscenter
25.
torsdag
19.15
Tønder SF (2)
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Højer IF
Omkl. 10
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
25.
torsdag
19.15
Sdr. Hygum B
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Efterår • Pulje 2
Sdr. Hygum Stadion
Tønder SF (1)
Sdr. Hygum Stadion
27.
lørdag
14.00
Dalum IF
Herrer
Senior
2. division • Pulje 2
Dalum Stadion
FC Sydvest 05 Tønder
Dalum Stadion
28.
søndag
10.00
MUIF/Højer IF
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2006) - Efterår • Pulje 1
Felsted Stadion
TSF/HIF/MUIF
Felsted Stadion
28.
søndag
10.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Felsted IF
Omkl. 8
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
28.
søndag
11.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 743
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Agerskov S
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
28.
søndag
12.30
Høje Kolstrup B 81
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 677
Høje Kolstrup Idrætsanlæg
Tønder SF
Høje Kolstrup Idrætsanlæg
28.
søndag
16.00
FC Sydvest 05
Omkl. 6
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 467
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Aabenraa BK
Omkl. 10
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
29.
mandag
18.00
Nord/Als B
Kvinder
U13
U13 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Højer/Tønder
Nordals Idrætscenter
29.
mandag
18.45
Vejle B
Omklædningsrum 10
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2016 • Pulje 281
VB Parken
Bane 3 Kamp/tr
Højer/Bredebro/Tønder
Omklædningsrum 3
VB Parken
Bane 3 Kamp/tr
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U8
U8 Drenge A/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
Bredebro IF
Omkl. 7
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
30.
tirsdag
18.00
Team Vest (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 3
Skærbæk Fritidscenter
Tønder SF
Skærbæk Fritidscenter
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U9
U9 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Haderslev FK (1)
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 4
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Ribe BK (1)
Omkl. 10
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 632
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Haderslev FK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
30.
tirsdag
18.25
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U8
U8 Drenge A/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
Haderslev FK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
30.
tirsdag
18.25
Tønder SF
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 3
Skærbæk Fritidscenter
Toftlund IF
Skærbæk Fritidscenter
30.
tirsdag
18.45
FC Sydvest 05 (1)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 333
Klosterhallen
Vojens BI
Klosterhallen
30.
tirsdag
19.00
Abild IF (3)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 334
Abild Stadion
Dybbøl IU
Abild Stadion
30.
tirsdag
19.10
Aabenraa BK (2)
Omkl. 7
Herrer
U9
U9 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Tønder SF
Omkl. 6
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
19.10
Løgum IF (1)
Omkl. 8
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 4
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Tønder SF
Omkl. 6
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7

  • Klubnyt
    FC Sydvest 05 Tønder skabte flest chancer og .....
  • Klubnyt
    TSF søger trænere
  • Klubnyt
    U19 Pigerne Regionsmestre!!!
  • Klubnyt
    Højer/Tønders U13 Piger kører med klatten.
  • Klubnyt
    En succes uden lige

Hovedsponsorer

Kommende kampe
August 2016
24.
onsdag
18.00
SUB Sønderborg
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Sundsmarkcenter
Tønder SF
Sundsmarkcenter
24.
onsdag
19.00
FC Sydvest
Omkl. 6
Herrer
Superveteran
Superveteraner /11 - Forår/Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Bov IF
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
24.
onsdag
19.15
Højer IF
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C/8 (00/01) - Efterår • Pulje 1
Marskhallen
Tønder SF
Marskhallen
25.
torsdag
18.00
Rødekro IF
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Fladhøj Idrætscenter
Tønder SF
Fladhøj Idrætscenter
25.
torsdag
18.00
Højer/Tønder
Omkl. 1
Kvinder
U15
U15/U16 Piger C/8 (01/02) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Egen UI (U16)
Omkl. 7
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
25.
torsdag
18.30
FC Sydvest
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 81
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Aabenraa BK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
25.
torsdag
18.35
Møgeltønder UIF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Skærbæk Fritidscenter
Tønder SF
Skærbæk Fritidscenter
25.
torsdag
19.00
Højer/Tønder
Omkl. 1
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 825
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 4
Dybbøl IU
Omkl. 8
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 4
25.
torsdag
19.10
Tønder SF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Skærbæk Fritidscenter
Team Vest
Skærbæk Fritidscenter
25.
torsdag
19.15
Tønder SF (2)
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Højer IF
Omkl. 10
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
25.
torsdag
19.15
Sdr. Hygum B
Herrer
Senior
Herresenior C/7 - Efterår • Pulje 2
Sdr. Hygum Stadion
Tønder SF (1)
Sdr. Hygum Stadion
27.
lørdag
14.00
Dalum IF
Herrer
Senior
2. division • Pulje 2
Dalum Stadion
FC Sydvest 05 Tønder
Dalum Stadion
28.
søndag
10.00
MUIF/Højer IF
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2006) - Efterår • Pulje 1
Felsted Stadion
TSF/HIF/MUIF
Felsted Stadion
28.
søndag
10.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Felsted IF
Omkl. 8
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
28.
søndag
11.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 743
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Agerskov S
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
28.
søndag
12.30
Høje Kolstrup B 81
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 677
Høje Kolstrup Idrætsanlæg
Tønder SF
Høje Kolstrup Idrætsanlæg
28.
søndag
16.00
FC Sydvest 05
Omkl. 6
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 467
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Aabenraa BK
Omkl. 10
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
29.
mandag
18.00
Nord/Als B
Kvinder
U13
U13 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Højer/Tønder
Nordals Idrætscenter
29.
mandag
18.45
Vejle B
Omklædningsrum 10
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2016 • Pulje 281
VB Parken
Bane 3 Kamp/tr
Højer/Bredebro/Tønder
Omklædningsrum 3
VB Parken
Bane 3 Kamp/tr
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U8
U8 Drenge A/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
Bredebro IF
Omkl. 7
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
30.
tirsdag
18.00
Team Vest (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 3
Skærbæk Fritidscenter
Tønder SF
Skærbæk Fritidscenter
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U9
U9 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Haderslev FK (1)
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 4
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Ribe BK (1)
Omkl. 10
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 632
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Haderslev FK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
30.
tirsdag
18.25
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U8
U8 Drenge A/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
Haderslev FK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
30.
tirsdag
18.25
Tønder SF
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 3
Skærbæk Fritidscenter
Toftlund IF
Skærbæk Fritidscenter
30.
tirsdag
18.45
FC Sydvest 05 (1)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 333
Klosterhallen
Vojens BI
Klosterhallen
30.
tirsdag
19.00
Abild IF (3)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 334
Abild Stadion
Dybbøl IU
Abild Stadion
30.
tirsdag
19.10
Aabenraa BK (2)
Omkl. 7
Herrer
U9
U9 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Tønder SF
Omkl. 6
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
19.10
Løgum IF (1)
Omkl. 8
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 4
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Tønder SF
Omkl. 6
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7

DBU Jylland

DBU

TV/2 Sporten